Ako sme sa vybrali na NHL: Boston Bruins vs. New Jersey Devils … a ako sme získali posledné dva lístky na zápas

Ako sme sa vybrali na NHL: Boston Bruins vs. New Jersey Devils … a ako sme získali posledné dva lístky na zápas

Boston je mesto, ktoré sa pýši tromi národnými športmi: americký futbalom (New England Patriots), bejzbalom (o slávnych Red Sox asi každý už niekedy počul) a hokejom (Boston Bruins, kde hrá náš Zdeno Chára).

Atlanta, GA, 3. Február: New England Patriots sa stali víťazmi Super Bowlu 2019! O dva dni neskôr sa konal sprievod po Bostone, kde sa zhromaždilo približne milión ľudí, medzi ktorými som bola aj ja. O tom, ako sa mi nešťastnou náhodou podarilo byť v centre diania tesne pred začatím a ihneď po skončení (avšak nie počas) sprievodu, sa nejdem radšej rozpisovať… Ale inak to bola super akcia! Mali sme krásne slnečné počasie a všetci sa tešili na uvítanie víťazov.

Boston, MA, 2. Marec. S Nikolou sme sa rozhodli, že sobotňajší večer strávime na NHL (Boston Bruins vs. New Jersey Devils). Jediné, čo sme nemali, boli lístky na zápas. A chceli sme ich zohnať priamo pred štadiónom od pouličných predavačov. Znie to jednoducho, nie? Na internete sa ceny lístkov pohybovali v sumách $125+. My sme si optimisticky pripravili $50 a vyrazili sme do mesta.

Po príchode ku TD Garden naše analýzy o tom, ako spoznáme takéhoto predavača a ako si nenápadne kúpime od neho lístok, keď sú tu všade policajti zrazu prerušil chlap, ktorý si popod nos zamrmlal: “Selling tickets.“ Obidve sme stuhli od nadšenia a pánovi sme sa ihneď prihovorili. Nakoniec sme zistili, že aktuálne žiadne lístky nemá, ale vraj máme prísť 30 minút pred zápasom (prípadne v čase, kedy sa zápas začne) a určite nejaké lístky bude mať. Veľmi nadšene sme sa mu poďakovali a opýtali sme sa na cenu lístkov. Povedal $100. Naše nadšenie rázom opadlo, opýtali sme sa ho, či nám to nevie dať za polovicu. Ten sa na nás pozrel ako na bláznov, ale povedal, že ceny môžu ísť dolu – čím bude bližšie k času začatia zápasu, tým by mala ísť cena dolu. Spoiler alert: nešla.

Počas ďalšej pol hodiny sme sa prechádzali po uličkách pred štadiónom a spoznali sme všetkých pouličných predajcov. Ceny sa pohybovali v rozmedzí $100-$150. Rozprávali sme sa aj s domácimi a zistili sme, že počas víkendu sa jednoducho lacný lístok nedá zohnať. Počas týždňa ceny vedia ísť dolu na $50-$70. Nakoľko však pracujem do 19ej večer a bývam hodinu od štadióna, akosi to jednoducho nestíham. Naše nadšenie malo klesajúcu tendenciu, a tak sme išli do bankomatu, kde sme si vybrali ďalších $50, aby sme mali $100. To sa dnes totiž javila ako najnižšia cena za lístok.

Do začiatku zápasu zostávala ešte stále hodina, a tak sme sa išli zahriať do podniku. Keď sme sa pár minút pred začiatkom vrátili medzi predavačov, s hrôzou sme zistili, že ceny lístkov neklesli, ale naopak, stúpli. Skontrolovali sme si naše mobilné aplikácie, kde sa lístky predávali bohužiaľ za rovnakú sumu…

Je 19 hodín, my stále stojíme vonku a pozeráme sa do telky, kde slečna na ľade spieva americkú hymnu. Zápas sa začal. Asi siedmykrát si robíme naše kolečko okolo predajcov. Naši „známy“ zostali bez lístkov – všetko popredávali (mňa by veľmi zaujímalo, odkiaľ tie lístky brali!) a pomaly to balili domov. Jeden nám povedal: „Mali ste to zobrať, keď som Vám ich ponúkal za $120. Teraz sú už všetky lístky vypredané.“ Zbehli sme do predajne lístkov – vypredané. Pozreli sme si mobilné aplikácie – zápas je vypredaný. Smutne sme sa pobrali dovnútra stanice North Station, kde sme chvíľku sledovali zápas v telke. Hovorím Nikole: „Poďme už preč odtiaľto, je mi zima.“ Ako sme vstali a vybrali sa do nejakej reštaurácie v Bostone, zrazu vidíme dvoch posledných predajcov. Nikola mi hovorí: „Ja už sa s nimi nejdem rozprávať, ak chceš, opýtaj sa ich na tie lístky ty.“ Podišla som ku nim a chlap mi hovorí, že má úplne posledné dva lístky a či ich nechceme. Obidve sme rázom ožili a pýtame sa ho za koľko. Za $100 a že nás aj odprevadí k turniketom a počká, aby sa ubezpečil, že sme sa dostali dnu bez nejakých komplikácií. A tak aj bolo. Po schodoch na štadión sme doslova utekali a pár minút po začatí zápasu sme sa usadili v našej vynívanej TD Garden. A bola to pecka!

Obrovský štadión (väčší som zatiaľ nevidela) preplnený ľuďmi v Bruins dresoch, Chára, Krejčí, Pastrňák, úžasná atmosféra, precítenie napätia pred koncom zápasu… no jednoducho niečo, čo stojí za to vidieť keď už ste v tom Bostone! A ak sa niekedy vyberiete do Bostonu a chcete stretnúť niekoho z tímu, mám pre Vás tip – hokejisti bývajú neďaleko štadióna a nie je ničím nezvyčajným, že ich v bostonských uliciach jednoducho stretnete. Sú milí, priateľskí, pokecajú si s Vami a aj sa odfotia. Vlastne… Ryana Donata z Minnesoty Wild som počas hokejového zápasu na Harvarde už stretla (za Harvard Crimson hrá jeho brat Jack). A keď už píšem o športovcoch a ich bydliskách, väčšina futbalistov z Patriots býva v mestách okolo Scituatu, kde aktuálne bývam aj ja!

A čo nás čaká najbližšie? O mesiac začínajú hrať Red Sox, takže vidíme sa na štadióne Fenway Park!